NL 201 -HOLANDSKO -Ubbergen-pri nemeckých hraniciach

Základné informácie

Holandsko UBBERGEN
Nástup :25.1.2024 ASAP
Plat: 2400€ / netto/mesiac
Cestovný bonus : 150€

Turnus : 3 mesiace
Spôsob spolupráce:
na živnosť
Sprostredkovanie: bez poplatkov
Ubytovanie a strava: ZADARMO

Uchádzač

Internet: áno - WLAN
Požiadavky: žena od  35 rokov do 50 rokov , trpezlivá, empatická a pokojná ,skúsenosti s uvedenou diagnózou, angličtina na komunikatívnej urovni
Ubytovanie : opatrovateľka býva v záhradnom domčeku s vlastnou kúpeľňou a spálňou na pozemku klientky
Doplňujúce informácie : voľno utorok a streda  od 10:00 do 19:00 + denné prestávky
POTREBNÉ DOKUMENTY:
Občiansky preukaz, živnostenské oprávnenie, výpis registra trestov, opatrovateľský kurz/skúsenosti s opatrovaním s podobnými pacientmi, referencie z predchádzajúcich zamestnaní.

Klient

Pohlavie: žena ,85 rokov (1938)-1,65 cm , 70 kg
Diagnóza: po porážke , obmedzená mobilita , inkontinencia , sonda , hoist , rečové problémy
Počet osôb na opatrovanie: 1
Počet ďalších osôb v domácnosti:1 -manžel
Zvieratá: nie

Popis klienta: klientka má  85 rokov a žije so svojím 81-ročným manželom. Spolu s manželom majú 7 detí a veľa  vnúčat, ktoré milujú. Pani bola vždy veľmi aktívna a spoločenská žena. Je umelkyňa. Pani prekonala mozgovú príhodu a to spôsobilo, že ochrnula na ľavú stranu tela. Dokáže  používaťpravú nohu, ale hrozí, že spadne. Ovplyvnilo to aj reč a klienta môže mať problémy s vyjadrovaním
Pri komunikácii je preto veľmi dôležitá trpezlivosť. Ku klientke chodí 2x denne externá služba  (8:00 – 8:30 a 18:30 – 19:00). Dajú pani lieky cez žalúdočnú sondu.
 Od cca 09.00 preberá  starostlivosť o klientku  opatrovateľka.
Opatrovateľka  vykonáva všetku osobnú starostlivosť na lôžku, mení inkontinenčné materiály, vykonáva presuny pomocou hoist  (Bea Deluxe),pripravuje jedlo a aktivity počas dňa .Klientka spí oddelene a celú noc . Opatrovateľka  býva v záhradnom domčeku na pozemku rodiny. Tento záhradný domček má 2 spálne , kuchyňu, WC a
sprchu.
Náplň práce

-Pomoc a dohlad pri rannej , večernej hygiene
- Vytvorenie bezpečného a príjemného  prostredia a pozitívna stimulácia.
- Príprava a podávanie jedla
- Ľahké domáce práce, pranie a nakupovanie potravín